Winnica Adoria w Zachowicach

Zachowice, niewielka wieś leżąca w pobliżu Wrocławia, z pozoru nie wyróżniają się niczym szczególnym, lecz gdy odkryjemy znajdującą się na tym terenie Winnicę Adoria zrozumiemy, dlaczego miejscowość może poszczycić się sławą na skalę ogólnoświatową.

Winnica Adoria, której dumnym właścicielem jest Amerykanin Mike Whitney, została założona w 2005 roku. Ale zanim nastąpiła ta wiekopomna chwila, przy współpracy z najwyższej klasy specjalistami ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Portugalii, Francji czy Niemiec, przez półtora roku poszukiwał idealnej ku temu lokalizacji.

Wykorzystując swą imponującą wiedzę z zakresu winiarstwa, odrzucił blisko 300 innych propozycji i, przede wszystkim ze względu na długi okres wegetacyjny oraz wyjątkowy mikroklimat, wybrał wielu dotąd nieznane Zachowice.

A to był dopiero początek. Whitney odbywał podróże po całej Europie i spotykał się dostawcami sadzonek oraz producentami niezbędnych urządzeń, by następnie spędzić 5 długich lat w oczekiwaniu na pierwsze zbiory. Jednak upór i cierpliwość zostały mu sowicie wynagrodzone. Obecnie Winnica Adoria jest prawdziwą chlubą regionu, czego dowodzi przyjęcie w struktury Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Winnica zajmuje powierzchnię ponad 3 hektarów, na których rośnie łącznie około 14 kilometrów krzewów winorośli, prezentujących cenione przez smakoszy odmiany, takie jak Chardonnay, Pinot Noir, Reisling i Bacchus.

Ale Adoria jest nie tylko miejscem produkcji i sprzedaży aromatycznego trunku. To także ogromna atrakcja turystyczna, udostępniana zwiedzającym każdego dnia, przy czym przed planowaną wizytą warto zapoznać się z dokładnymi godzinami otwarcia.

Goście są oprowadzani po winnicy i winiarni, a ponadto zapraszani na degustację. W winnicy można również zorganizować ważne spotkanie biznesowe lub firmowe, a w okresie winobrania wziąć udział w specjalnych warsztatach.

Co więcej, wykwintnego trunku, który będzie ucztą dla naszego podniebienia, możemy skosztować w niektórych rodzimych restauracjach, a zainteresowanych wyjazdem do tego zakątka Dolnego Śląska nie mniej zachwyci Winnica Adoria filmowana z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Zachowice i okolica

Winnica Adoria w Zachowicach - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Marian
    Marian 2014-11-07 o 09:43

    Brawo Mike!!!! Tak trzymaj. Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...