Stadion Wrocław

Stadion Wrocław, w odróżnieniu od większości prezentowanych dotychczas obiektów, nie ma wielowiekowej historii. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by stał się nową wizytówką stolicy Dolnego Śląska.

Budowa stadionu we Wrocławiu rozpoczęła się wiosną 2009 roku i trwała niewiele ponad dwa lata. Formalne zakończenie prac nastąpiło 1 września 2011 roku. Już kilka dni później w kompleksie odbyła się pierwsza impreza sportowa.

Ale największe emocje miały dopiero nadejść. Wrocławski stadion był areną Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które Polska organizowała wspólnie z Ukrainą w 2012 roku. W stolicy Dolnego Śląska rozegrano trzy mecze fazy grupowej, w tym jedno spotkanie reprezentacji naszego kraju.

Obecnie kompleks pełni nie tylko swoją podstawową funkcję. Na terenie obiektu znajduje się wiele rozmaitych atrakcji, takich jak zadaszony i oświetlony tor gokartowy, należący do najdłuższych tego typu w Polsce. Amatorzy silnych wrażeń mogą też skusić się na skok na specjalnej linie z… dachu areny. Ta możliwość z pewnością skusi wielu śmiałków, szczególnie gdy zobaczą widok Stadionu Wrocław z lotu ptaka.

Ponadto, kompleks jest miejscem organizacji różnego rodzaju konferencji, niekiedy staje się tłem sesji zdjęciowych, a czasem przeobraża się nawet w plan filmowy. Panującej na stadionie atmosferze uległ między innymi zespół Lady Pank, który wybrał obiekt na scenerię teledysku do piosenki „Mój świat bez ciebie”.

Wrocławska arena jest częściowo udostępniona zwiedzającym, z wyłączeniem dni, w których odbywają się wcześniej zaplanowane imprezy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Stadion Wrocław - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

  • Ed
    Ed 2015-08-01 o 09:27

    POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...