Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower to luksusowy i nowoczesny kompleks, pełniący funkcje mieszkalne, biurowe oraz usługowo-handlowe, wznoszący się w samym sercu Wrocławia.

Budowę Sky Tower rozpoczęto w grudniu 2007 roku, kilka miesięcy później miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, a wiosną 2012 roku obiekt oficjalnie oddano do użytku.

Wysokość całkowita Sky Tower wynosi imponujące 212 metrów, ale nawet taki wynik nie pozwolił na objęcie pozycji lidera w rankingu najwyższych budowli w Polsce, na której w dalszym ciągu niezagrożony pozostaje Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Jednak biorąc pod uwagę kryterium wysokości do dachu i wysokości do najwyżej położonego piętra, laur zwycięstwa należy się właśnie Sky Tower.

Kompleks, przez wielu określany mianem nowego symbolu miasta, tworzą trzy budynki. W pierwszym, czterokondygnacyjnym znajdują się między innymi galeria handlowa oraz lokale rozrywkowe, natomiast powierzchnię dwóch kolejnych, 50- i 19- piętrowych, zajmują przede wszystkim apartamenty i przestrzeń biurowa.

Ale Sky Tower to nie tylko miejsce życia i pracy, ale też organizacji licznych imprez. W maju 2014 roku odbyła się pierwsza edycja Sky Tower Run, podczas której ponad 500 śmiałków pokonało 1142 schody prowadzące na szczyt wieży. Chcąc zaspokoić rozbudzoną ciekawość warto dodać, że najlepszy czas wśród mężczyzn to 6 minut i 22 sekundy, a w gronie kobiet 6 minut i 45 sekund.

Zgodnie z założeniem Sky Tower ma także zaistnieć na kulturalnej scenie Wrocławia. Zachętą do tego ma być stojący przed wejściem odlew rzeźby Profil Czasu, której autorem jest Salvador Dali, jeden z najsłynniejszych artystów ubiegłego stulecia.

Ponadto, w dumnie górującej nad miastem wieży utworzono najwyżej usytuowany w Polsce punkt widokowy, z którego możemy podziwiać zarówno panoramę stolicy Dolnego Śląska, jak i jej okolic. A chcąc spojrzeć na sam kompleks z innej perspektywy, najlepiej obejrzeć Sky Tower filmowany z drona.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Wrocław i okolica

Sky Tower we Wrocławiu - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Piotr
  Piotr 2014-12-18 o 14:22

  Rewelacyjny obiekt. Robi wrażenie.

 • Adam
  Adam 2015-02-16 o 10:01

  Świetne zdjęcia i panorama, zresztą odkąd jest taras widokowy w Sky Tower każdy może się o tym przekonać i zobaczyć piękną panoramę miasta.

 • piotr
  piotr 2015-04-07 o 18:15

  Na przelomie ostatnich lat mysle, ze najlepsza inwestycja we Wroclawiu, a moze takze w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...