Plaża i promenada w Ustce
Zobacz też:
Ustka jest jedną z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych i miastem portowym, a za sprawą korzystnego mikroklimatu, bogatych złóż borowinowych oraz źródeł solankowych, może poszczycić się także statusem uzdrowiska.
Ustka znakomicie odnajduje się w roli wakacyjnego, tętniącego życiem kurortu. Niemniej, spośród wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w Ustce, na szczególne wyróżnienie zasługuje przede wszystkim plaża i promenada, które w sezonie w naturalny sposób stają się turystycznym sercem miasta.
Ze względu na położenie miejscowości u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego, plaża w Ustce jest podzielona na dwie części – zachodnią i wschodnią. Plaża zachodnia spełni oczekiwania osób, poszukujących ciszy i spokoju, chcących rozkoszować się kąpielami słonecznymi z dala od zgiełku.
Natomiast przy wschodniej części plaży znajdują się liczne lokale gastronomiczne, sklepiki, latarnia morska oraz wspomniana już wcześniej, piękna promenada, z której roztacza się wspaniały widok na morze.
Konieczność wybudowania alei spacerowej w Ustce pojawiła się wraz ze wzrostem liczby turystów odwiedzających kurort. Władze miasta wyszły naprzeciw ich oczekiwaniom, a wynikiem podjętych działań była powstała w 1875 roku promenada, zbudowana na wydmach ciągnących się na wschód od portu.
Niektórych z pewnością zdziwi fakt, że czas spędzany w tym miejscu, zgodnie z panującymi wówczas trendami, umilały zatrudniane co roku orkiestry, sprowadzane niekiedy również z zagranicy.
W gronie miłośników spacerów wzdłuż traktu znalazł się sam książę Otto von Bismarck, który przy promenadzie zwykł nawet jadać śniadania. Co więcej, stolik, przy którym zasiadał wspólnie z żoną i teściem, aż do 1945 roku stał na honorowym miejscu w jednej z restauracji.
Plaża i promenada w Ustce - lokalizacja obiektu na mapie
Ostatnio dodane miejsca:
Zamek w Lublinie
Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...
Pałac w Tyczynie
Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...
Zamek w Sandomierzu
Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...
Rynek w Rzeszowie
Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.
Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...
Bastion VII Twierdzy Zamość
Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...
Pałac Sieniawa
Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...
Dodaj komentarz