JuraPark w Krasiejowie

Wykopaliska paleontologiczne w Krasiejowie, niewielkiej wsi leżącej w pobliżu Opola, prowadzone są od 1993 roku. Na ich terenie w 2010 roku otwarto JuraPark, pełniący funkcje naukowe, wystawiennicze, edukacyjne oraz rekreacyjne. Co więcej, badania na tym obszarze w dalszym ciągu trwają, co czyni kompleks jedynym muzeum tego typu na świecie, utworzonym nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

W JuraParku w Krasiejowie przygotowano imponujący wachlarz atrakcji. Na turystów czeka między innymi multimedialny Tunel Czasu, w niecodziennej formie odkrywający tajemnice dziejów Wszechświata oraz Prehistoryczne Oceanarium, w którym prezentowane są trójwymiarowe obrazy zwierząt, zamieszkujących morskie głębiny tysiące lat temu. Niezwykłą podróż w czasie oferuje także interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka, w którym możemy poznać niesamowitą historię własnego istnienia.

Obowiązkowym punktem programu zwiedzania kompleksu jest również ścieżka edukacyjna o długości 1500 metrów, wzdłuż której rozmieszczono około 200 modeli prehistorycznych gadów i płazów naturalnej wielkości, zrekonstruowanych przy uwzględnieniu najdrobniejszych szczegółów. Dodatkowo, w sezonie letnim goście JuraParku mogą obserwować paleontologów przy pracy.

Infrastrukturę obiektu tworzy ponadto nowoczesny park rozrywki, plac zabaw oraz punkt gastronomiczny. Grupy zorganizowane mogą też urozmaicić swój pobyt uczestnictwem w lekcji muzealnej lub warsztatach paleontologicznych.

Skala tego przedsięwzięcia bez wątpienia robi wrażenie, nawet jeśli na tę chwilę mamy jedynie możliwość obejrzenia JuraParku w Krasiejowie filmowanego z drona. Jednak, choć to tylko namiastka fantastycznej przygody, którą możemy tu przeżyć, z pewnością będzie wystarczającą zachętą, by zaplanować wizytę w kompleksie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Krasiejów i okolica

JuraPark w Krasiejowie - lokalizacja obiektu na mapie

Komentarze

 • Karolina
  Karolina 2015-02-22 o 01:06

  W Krasiejowie byłam 2 razy z mężem i dziećmi w ciągu 3 lat. Wspaniałe miejsce do wypoczynku- piękna czysta plaża i i woda i bardzo ciekawe miejsce poznawcze dla dzieciaków. Można też skorzystać z noclegów niedaleko parku w gospodarstwie agroturystycznym

 • MamaAni
  MamaAni 2015-08-22 o 22:41

  Jurapark w Krasiejowie niesamowicie się rozwija, obok niego zwiedzić warto nowy park nauki o ewolucji człowieka, który chwalą jako najnowocześniejszy w Europie.

 • AnnaN
  AnnaN 2015-10-09 o 14:37

  Byłam tam ze znajomymi, super sprawa. Nie dośc, że można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, to mozna się przy tym dobrze bawić :) Powiedziałam kuzynce, by zabrała tam swoje dzieci i słyszałam, że były mega zachwycone :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...