Elektrownia wiatrowa na Mazurach

Mazury Garbate uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych regionów, leżących na obszarze Mazur, mogących poszczycić się zarówno bogactwem przyrodniczym, jak i krajobrazowym i kulturowym.

Na Mazurach Garbatych czekają na nas rozległe jeziora, wspaniałe kompleksy leśne, ciekawe zabytki oraz korzystny mikroklimat. Słowem, znakomite warunki do wypoczynku z dala od cywilizacyjnego zgiełku.

Po takim, choć krótkim przedstawieniu głównych walorów Mazur Garbatych, przestaje dziwić fakt, że mająca miejsce w ostatnich latach budowa elektrowni wiatrowej na tym terenie wzbudzała wiele kontrowersji.

Mimo że sprzeciwy mieszkańców i lokalnych działaczy nie powstrzymały realizacji planowanej inwestycji, Mazury Garbate w dalszym ciągu urzekają i zdobywają serca turystów.

Mazury Garbate to doskonała propozycja przede wszystkim dla pasjonatów przyrody, marzących o bliskim spotkaniu z naturą. Region jest także świetnie przygotowany na przyjęcie amatorów aktywnego spędzania czasu – z myślą o nich zagospodarowano po kilkanaście szlaków pieszych i rowerowych, a ponadto kilka konnych i kajakowych.

Imponujący wachlarz atrakcji oddaje się również do dyspozycji miłośników zwiedzania. W Ełku, Gołdapi, Olecku, Stańczykach oraz innych mniejszych miejscowościach znajdują się liczne obiekty o niekwestionowanej wartości historycznej, przykuwające wzrok architekturą obiekty sakralne oraz zabytkowe już budowle, prezentujące dawną myśl techniczną w nowej, odrestaurowanej odsłonie.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Kozaki i okolica

Elektrownia wiatrowa na Mazurach - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...