Amfiteatr w Mrągowie

Historia amfiteatru w Mrągowie, znajdującego się nad jeziorem Czos, sięga lat 80. ubiegłego wieku. Jednak obecnie w tym miejscu nie zobaczymy kilkudziesięcioletniej budowli. W 2011 roku rozpoczęto prace nad nowym amfiteatrem, którego uroczyste otwarcie nastąpiło w pierwszych dniach lipca 2012 roku.

Mrągowski amfiteatr usytuowany jest w niezwykle malowniczej scenerii, nad wspomnianym już jeziorem Czos, w pobliżu mola. Doskonale odnajduje się w roli kulturalnego centrum miasta, goszcząc na swoich deskach znakomitych artystów rodzimej estrady.

Widownia nowego amfiteatru w Mrągowie została podzielona na kilka sektorów i może pomieścić ponad 5200 osób, do dyspozycji których oddaje się również nowoczesną infrastrukturę.

Na deskach amfiteatru odbywają się takie wydarzenia, jak Festiwal Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa czy Festiwal Kultury Kresowej, które skutecznie przyciągają nie tylko mieszkańców Mrągowa, ale także tysiące turystów z całego kraju.

W kalendarium amfiteatru znajdziemy ponadto Dziecięcy Festiwal Taneczny Mazurski Krok, Mazurska Gala Muzyki Tanecznej Disco pod Żaglami czy koncerty organizowane w ramach Dni Mrągowa.

Warto jednak wiedzieć, że poza imprezami widownia obiektu jest na ogół zamknięta. W tym czasie najlepiej wybrać się na pobliski punkt widokowy, z którego podziwiać możemy zarówno amfiteatr, jak i piękne jezioro Czos i otaczające Mrągowo wspaniałe krajobrazy.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi Mrągowo i okolica

Amfiteatr w Mrągowie - lokalizacja obiektu na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *Ostatnio dodane miejsca:

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie

Zamek w Lublinie jest jednym z symboli architektonicznych miasta, a zarazem jednym z jego najważniejszych zabytków, o historii sięgającej XII wieku. Za panowania Kazimierza Sprawiedliwego na wzgórzu został wzniesiony gród umocniony drewniano-ziemnym wałem. W kolejnym stuleciu powstał zachowany do dzisiaj ...

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie

Pałac w Tyczynie, mieście leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowa, został wzniesiony w latach 1862-1869 przez hrabiego Ludwika Wodzickiego. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie modernizowany - w 1881 roku dobudowano do niego pawilon gościnny według projektu znanego krakowskiego architekta Tadeusza ...

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu

Zamek w Sandomierzu wzniesiono w XIV wieku w miejscu dawnego grodu, na wysokim wzgórzu otoczonym wodami Wisły. Na polecenie króla Kazimierza Wielkiego pierwotnie drewniana budowla została zastąpiona przez murowany gotycki zamek z wieżą obronną. W tym okresie Sandomierz był jednym z ważniejszych ośrodków ...

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie

Rynek w Rzeszowie jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji stolicy województwa podkarpackiego. Będący sercem zarówno Starówki, jak i samego Rzeszowa, bardzo często jest pierwszym, a niejednokrotnie najważniejszym punktem programu zwiedzania miasta.

Obecny wygląd rzeszowskiego rynku nieco odbiega ...

Bastion VII Twierdzy Zamość

Bastion VII Twierdzy Zamość

Twierdza Zamość, zbudowana w latach 1579-1618 na polecenie Jana Zamoyskiego, była jedną z największych twierdz Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a następnie Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Choć w drugiej połowie XIX wieku, na rozkaz cara Aleksandra II, została zlikwidowana, niektóre jej ...

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa

Pałac Sieniawa, którego historia sięga początku XVIII wieku, swoje powstanie, a następnie rozwój zawdzięcza dwóm wielkim rodom magnackim - Sieniawskich i Czartoryskich. U progu XVIII stulecia Adam Mikołaj Sieniawski, syn założyciela miasta Mikołaja Hieronima Sieniawskiego, utworzył w tym miejscu park, ...